Výstava fotografií Jana Kovaříka - Hory, doly

Výstava fotografií Jana Kovaříka - Hory, doly

Autor fotografií

Jan Kovařík se narodil v Berouně roku 1980. Od dětství měl kladný vztah k přírodě a sportu. Během vysokoškolských studií postupně navštívil národní parky U.S.A., Rusko a řadu evropských zemí. Po ukončení studií se svojí životní zálibě nepřestal věnovat a přidal cesty po Austrálii, Novém Zélandu, Madagaskaru a Jižní Africe.

„Odjakživa jsem miloval přírodu a cestování. Baví mne poznávat nové krajiny, daleko od civilizace, kde je příroda čistá a neporušená. Cestování je pro mě zdrojem relaxace, inspirace a nepřeberného množství zážitků. Navíc mám radost, když se mohu o své zážitky z cest (třeba v podobě fotografií) podělit s ostatními. Mám rád dobré lidi, sport, hudbu a přátelskou atmosféru.

Abych se přiznal, nefotím ničím speciálním. Určitou dobu jsem byl i vlastníkem „zrcadlovky“ – Canon EOS E7, ale pletla se mi při „pohybu v terénu“. Dávám přednost malému kompaktu, který připnu na baťoh nebo dám do kapsy a vyndám jej, jen když je potřeba… a to je téměř pořád. Třeba, když si chci uchovat obraz nádherné krajiny, ve které se nacházím. Nádherných míst je na naší zemi pořád dostatek, jen jich bohužel rychle ubývá. Přál bych si všechna ta místa uchovat navždy divoká a neporušená.

Budu moc rád, když vás moje fotografie budou bavit a naleznete v nich také alespoň trochu inspirace.

Copyright © 2010 Jan Kovařík  |  Vytvořeno firmou Kinet